Cestování

Autopůjčovny

Na internetu je spousta srovnávačů na půjčení aut (Car rentals), ale mně se nejvíce zatím osvědčil RentalCars.com - nabízí dobré ceny, podporu, pojistky, vyhledává mezi velkými globálními i malými autopůjčovnami a má celosvětové pokrytí.

Tip: Při půjčení auta Vám půjčovna většinou nabídne svoji pojistku na Zero excess (nulovou spoluúčast) v případě nehody, ale při opakovaném použití tato je velice nevýhodná a razantně navýší cenu každé výpůjčky. U iCarHireInsurance.com se můžete pojistit na celý rok, pojištění platí na neomezený počet výpůjček během celého období, a to včetně dalších zapsaných řidičů. Platí pro půjčení v téměř všech zemích světa... to vše za jednotnou cenu. Už nemusíte při každé výpůjčce platit drahý excess!


Booking.com

Kupte si ubytování kdekoliv na světě. Při registraci přes tento odkaz dostanete zpět 10% z vaší první rezervace.


Hotels.com

Někdo objednává ubytování přes Booking.com nebo Airbnb, já preferuji Hotels.com, a to hlavně z důvodu jejich věrnostního programu, kdy za každých 10 nocí dostanete jednu noc zdarma v hodnotě průměrné ceny oněch 10 započítaných nocí.


Agoda

Porovnávač ceny ubytování v dané destinaci. Pokud znáte Trivago, tak Agoda je něco podobného, akorát cenově mi přijde lepší.


Letenky

Dnes existuje nespočet portálů, které nabízejí vyhledání či objednání letenky. Většinou se kopírují, takže to co najdete na jednom, se dá najít i na druhém. Takže pokud jen sledujete akce a je vám jedno kam poletíte, pak sleduji akce akcniletenky.com. Pro pokročilé vyhledávání letů (většinou po Evropě) používám azair.cz, případně kiwi.com. Obojí umožňuje omezit lety podle data, period, filtrovat a seřazovat podle ceny. Pokud víte kam poletíte a v který den, pak používám ne moc známý itasoftware, který najde i kombinace které jiné portály nenajdou.


Cestovní pojištění

Spousta lidí koupí to nejlevnější pojištění, což se nemusí vyplatit, když se Vám skutečně něco stane. Tak například takové AXA cestovní pojištění stojí pár korun, ale když pak řešíte pojistnou událost tak z nich nic nedostanete. Já jsem radši přesedlal na ČSOB pojišťovnu pro jednorázové cesty, pro opakované a dlouhodobé cesty se vyplatí zamyslet nad nějakým celoročním cestovním pojištěním poskytovaným zahraniční pojišťovnou nebo cestovní pojištění k platební kartě - každopádně vždy si dobře si spočítejte, zda Vás plnění dostatečně kryje! Limit plnění by měl být alespoň 3 miliony Kč. Ideální je kromě pojištění léčebných výloh mít i pojištění odpovědnosti (nevztahuje se na řízení auta).